Spotkania otwarte

  • Informacje
  • Terminy

Spotykamy się regularnie posługując wspólnocie parafialnej w każdą trzecią sobotę miesiąca oraz...

Dowiedz się więcej
Spotkania otwarte

Betania - nasza wspólnota

  • Misja
  • Kim jesteśmy?

Betania jest to miasto, w którym mieszkali przyjaciele Jezusa Chrystusa...

Poznaj nas
Wspólnota

Jak mogę do was dołączyć?

  • Formacja
  • Służba

Aby zostać członkiem wspólnoty potrzeba jedynie wejść na drogę formacji, która prowadzi do pogłębionej relacji z Jezusem. Jak to zrobić?

Dowiedz się więcej
Dołącz
  • Służba
  • Wzrastanie
  • Tworzenie społeczności wierzących
I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego... (Ef 4, 11-12)

Wspólnota Betania włączona w ruch Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym żyje tym czym żyje parafia i Kościół, staramy się nie zamykać w salkach. W centrum jest Eucharystia, dlatego włączamy się w niedzielną Mszę Świętą. O godzinie 12.00 możemy posłuchać scholi dziecięcej złożonej w większości z dzieci rodzin Betanii. Można nas spotkać podczas różnych wydarzeń parafialnych lub wydarzeń, które są dziełami naszej wspólnoty np. kiermasze świąteczne, wydarzenia ewangelizacyjne. Organizujemy rekolekcje, dni skupienia, włączamy się w wydarzenia modlitewne i ewangelizacyjne na terenia kraju, chcemy odnawiać naszą relację z Duchem Świętym i w tym duchu otwierać się na inne wspólnoty. Oprócz spotkań formacyjnych i modlitewnych, spotykamy się z rodzinami członków Betania świętując ,,dzień wspólnoty", organizujemy bale i sylwestra, tworzymy społeczność ludzi wierzących.

Oprócz cotygodniowych spotkań formacyjnych w piątki, raz w miesiącu gromadzimy się na spotkaniu modlitewno-ewangelizacyjnym. Posługujemy podczas nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Modlimy się modlitwą wstawienniczą nad każdą osobą, która prosi o uzdrowienie ciała i uwolnienie z nałogów. Pragniemy dzielić się miłością jaką obdarzył nas Chrystus, dlatego każde spotkanie jest spotkaniem otwartym, do którego można dołączyć. Do Betanii należą zarówno ludzie młodzi (uczniowie liceum, studenci), rodziny, jak również emeryci i renciści.

zobacz kalendarz wspólnoty

Kalendarium wspólnoty

Spotkania formacyjne wspólnoty odbywają się
w piątki o godz. 19:00

 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała 
 w trzecie czwartki miesiąca godz. 18:00-21:00 


Msza św. wotywna do Ducha Świętego
w każdy czwartek przed 1 piątkiem miesiąca, godz. 19:00

Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie
w każdy 1 piątek miesiąca godz. 19:00

KALENDARZ 2017/2018

Sklepik

Koszyk jest pusty

Posłuchaj konferencji